Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa w Rydzewie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Program „Mamo, tato wolę wodę!” – nagroda w ogólnopolskim konkursie

Utworzono dnia 14.05.2020

 

Od połowy listopada 2019r. oddziały przedszkolne biorą udział w XI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo, tato, wolę wodę!”. Jego celem jest kształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także budowanie u nich proekologicznych postaw.

W lutym w ramach programu został ogłoszony konkurs na wykonanie tablicy edukacyjnej pt.: „Dlaczego warto pić wodę?”. Nasza praca została wytypowana do nagrody w postaci refundacji kosztów zakupu w sklepie wydawnictwa Bliżej Przedszkola.

https://wolewode.pl/prezentujemy-wyniki-konkursu/

W ramach nagrody zostały zakupione pomoce dydaktyczne, które wzbogacą bazę naszego przedszkola. Są to:

  • Publikacja „Matematyka na start!” wraz z płytą CD oraz stojakiem kartonowym  – pozwala na edukację matematyczną dzieci w wieku przedszkolnym w połączeniu ze stymulacją ogólnorozwojową,
  • Publikacja „Świat przyrody wokół nas” – umożliwia urozmaicenie zajęć z obszaru edukacji przyrodniczej oraz ekologii, zawiera ilustracje oraz propozycję ciekawych sytuacji i zabaw edukacyjnych,
  • Publikacja „Zabawy bez końca z Panem Miłoszem!” wraz z płytą CD – zbiór zabaw muzyczno-ruchowych dla przedszkolaków.

czytaj dalej na temat: Program „Mamo, tato wolę wodę!” – nagroda w ogólnopolskim konkursie

Klub Młodego Programisty online

Utworzono dnia 12.05.2020

Klub Młodego Programisty online to bezpłatne zajęcia z nauki podstaw programowania dla uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Podczas cyklu 10 spotkań uczestnicy będą wykorzystywać bezpłatne aplikacje do programowania online, ale poznają również zasady programowania offline. Dzięki warsztatom uczestnicy zostaną w bezpieczny sposób wprowadzeni do świata IT. Zajęcia prowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy w przystępny sposób uczą podstaw programowania. Przekonajcie się sami. 
Zaplanowane zajęcia prowadzone są dla dwóch grup wiekowych: 1-3 oraz 4-6 klas szkoły podstawowej. Dziesięć jednogodzinnych spotkań online to doskonały sposób na aktywne spędzenie czasu w domu. Poprzez udział w zajęciach, uczestnicy rozwijają kluczowe kompetencje XXI wieku tj. umiejętność analitycznego myślenia, innowacyjność, wytrwałość, chęć podejmowania działań, rozwiązywania problemów i pokonywania trudności.
Więcej szczegółów i informacji pod linkiem
czytaj dalej na temat: Klub Młodego Programisty online

,,Lekcje z Temidą''

Utworzono dnia 07.05.2020

„Lekcje z Temidą” to program z zakresu edukacji prawnej. Ma on na celu podniesienie poziomu wiedzy oraz świadomości prawnej wśród dzieci i młodzieży. Nieodpłatny program edukacyjny jest finansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

                Zajęcia dla naszych uczniów klas 5-8 poprowadził p. Kajetan Rajski -  prawnik z Krakowa   w dniach 15 i 20 kwietnia 2020 roku w formie zdalnej.

                Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Mieli możliwość zadawania pytań na nurtujące ich zagadnienia, czy wzięcia udziału w quizie, obejrzenia ciekawych filmów. Dowiedzieli się m.in.:

- Dlaczego zostało stworzone prawo?

- Jakie prawa ma konsument?

- Czym jest stalking?

- Gdzie szukać przepisów prawa?

Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowanie postaw pro obywatelskich. Ważnym aspektem spotkania było również budowanie w młodych obywatelach zaufania do organów wymiaru sprawiedliwości.

Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Ogólnopolskim Programie Przeciwdziałania Przyczynom Przestępczości skierowanym do dzieci i młodzieży – „Lekcje z Temidą”.

 

czytaj dalej na temat: ,,Lekcje z Temidą''

II Miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Przedszkolaki kochają zwierzaki – zwierzęta świata”

Utworzono dnia 07.05.2020

Miło jest nam poinformować, iż nasz przedszkolak – Bartosz Karwowski – zajął II miejsce (w kategorii wiekowej 3,4-latki) w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Przedszkolaki kochają zwierzaki – zwierzęta świata” organizowanym przez Przedszkole w Rajgrodzie. Celem konkursu było m.in. poszerzanie wśród dzieci znajomości tematyki związanej z różnorodnością i życiem zwierząt oraz inspirowanie ich do aktywności twórczej. Zgodnie z informacją organizatora, nagrody rzeczowe dla laureatów zostaną wysłane pocztą po wznowieniu pracy placówek oświatowych.  

Bartkowi serdecznie gratulujemy!!!  Życzymy również dalszych sukcesów w konkursach plastycznych.

Pozostałe dzieci i ich rodziców zachęcamy natomiast do aktywnego udziału w kolejnych konkursach, organizowanych na poziomie szkoły, czy też przez podmioty zewnętrzne.

W zakładce „Oddziały przedszkolne” znajduje się lista aktualnych konkursów. Zachęcamy do udziału!

czytaj dalej na temat: II Miejsce w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt.: „Przedszkolaki kochają zwierzaki – zwierzęta świata”

Przyrodę szanuję - surowce wykorzystuję

Utworzono dnia 18.04.2020

W związku z obchodami Dnia Ziemi uczniowie szkoły włączyli się w promocję postaw proekologicznych.

W ramach zajęć zdalnych z techniki pokazali, jak można wykorzystać surowce wtórne. Przygotowali wspaniałe ekologiczne stworki.  Tym samym pokazali, że czas izolacji wcale nie musi być nudny i spędzony przed komputerem.

Gratuluję młodym artystom kreatywności i pomysłowości !!!

Link ze zdjęciami ponizej:

http://sprydzewo.szkolna.net/pliki/plik/klasa-5-1587234133.docx

 

czytaj dalej na temat: Przyrodę szanuję - surowce wykorzystuję

Zagłosuj i pomóż nam wygrać nagrodę w konkursie Czyściochowe przedszkole!

Utworzono dnia 06.04.2020

Nasza praca bierze udział w konkursie Czyściochowe przedszkole. 100 przedszkoli z największą liczbą głosów wygra kartę podarunkową (ważną przez 12 mies. od chwili aktywacji) do drogerii Rossmann o wartości 500 zł, umożliwiającą zakup produktów higienicznych na potrzeby przedszkola.

Poświęć chwileczkę czasu, zagłosuj każdego dnia i pomóż nam wygrać nagrodę! Głosowanie trwa do 30.04.2020r.

https://www.rossmann.pl/czysciochowo/oddzialy-przedszkolne-przy-sp-w-rydzewie,21136

Zasady głosowania:

  • głosować w konkursie mogą uczestnicy programu Rossnę! Junior
  • codziennie można oddać jeden głos;

Z góry dziękujemy za każdy oddany głos!

czytaj dalej na temat: Zagłosuj i pomóż nam wygrać nagrodę w konkursie Czyściochowe przedszkole!

INFORMACJA Z KURATORIUM OŚWIATY W BIAŁYMSTOKU

Utworzono dnia 01.04.2020

Kurs e-lerningowy dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku zachęca do udziału w kursie e-lerningowym dla dzieci pt. „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy”, który w nowoczesnej i przystępnej formie przybliża najmłodszym mieszkańcom wsi zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych oraz uczy ich prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Szkolenie dostępne jest na stronie: https://prewencja.krus.gov.pl/login/index.php

Kasa przygotowała również film animowany dla najmłodszych „Rodzina Porażków”, który dostępny jest na stronie www.krus.gov.pl

Starszym dzieciom Oddział poleca film będący symulacją gry komputerowej „Gra o zdrowie i bezpieczeństwo” dostępny na www.youtube.comhttps://www.youtube.com/watch?v=gSRD6do-XII

czytaj dalej na temat: INFORMACJA Z KURATORIUM OŚWIATY W BIAŁYMSTOKU

Nowości

Utworzono dnia 28.03.2020

W zakładce po lewej stronie umieszczane będą informacje i materiały przygotowane przez nauczycieli do samodzielnej pracy ucznia w domu.

czytaj dalej na temat: Nowości

Domowa nauka dla dzieci i rodziców

Utworzono dnia 26.03.2020

Szanowni Państwo,

zgodnie z zapowiedzią na stronie internetowej www.crl.org.pl zamieszczono kolejne darmowe materiały do domowej nauki dla dzieci i rodziców. W ramach 4 lekcji na rodziców i ich pociechy czeka 9 nowych zadań. Dodatkowo rozpoczęto kolejny konkurs, w którym do wygrania są edukacyjne upominki dla dzieci. Ten konkurs podobnie jak poprzedni ma być dodatkową motywacją dla rodziców do nauki z dziećmi.

 

Link do materiałów:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Link do konkursu na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/photos/a.679878125416249/3639970346073664/?type=3&theater

Gorąco zapraszamy do wspólnej nauki i udziału w konkursie. 

 

czytaj dalej na temat: Domowa nauka dla dzieci i rodziców

Klasa 3

Utworzono dnia 24.03.2020
 Drodzy Uczniowie i Rodzice klasy 3.                                                                                                                                                  
Przesyłam materiał do realizacji dla uczniów. Bardzo proszę aby dzieci rozwiązywały zadania i wykonywały ćwiczenia stopniowo. Zadania zostały rozpisane na każdy dzień od środy 25 marca do piątku 27 marca. Kolejne będą ukazywały się na bieżąco. Przypominam uczniom przygotowującym się do I Komunii, aby uczyły się nadal modlitw, które mają zadane i odpowiedzi na zadane pytania. Przypominam, że jestem do dyspozycji, w razie pytań proszę śmiało dzwonić. (Tak jak dotychczas.) Proszę  o odpowiedzialność, sumienność i cierpliwość. Życzę spokoju i owocnej pracy. Serdecznie pozdrawiam. 
Agnieszka Finfando
Materiały w załączniku
czytaj dalej na temat: Klasa 3

Nasza Placówka

 

 

 

 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 8

W poprzednim tygodniu: 73

W tym miesiącu: 177

W poprzednim miesiącu: 331

Wszystkich: 15068

Plan Lekcji

Dla uczniów