Szkoła Podstawowa w Rydzewie

Uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Utworzono dnia 28.10.2023

Dnia 27 października 2023 roku w naszej szkole odbyła się Uroczystość Pasowania na Pierwszaka. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor – Agnieszka Klimaszewska - powitaniem przybyłych gości, rodziców oraz uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas: Ks. Cezary Rozmus – Proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Rydzewie, Pan Piotr Milewski – Zastępca Burmistrza, Pani Magdalena Gryczan – Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej, Pani Ewa Cebelińska – Przewodnicząca Komisji Oświaty.

Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną – recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz wykonali taniec do piosenki „Rozwiń swoje skrzydła”. Najważniejszą częścią spotkania było złożenie uroczystego ślubowania oraz pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego wydarzenia Pani Dyrektor wręczyła pierwszoklasistom dyplomy i książki. Rodzice także podarowali swoim pociechom pamiątkowe medale i kubki.

Na zakończenie uroczystości przybyli Goście, Pani Dyrektor oraz Wychowawczyni złożyli pierwszakom życzenia wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy. Następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, za przygotowanie którego serdecznie dziękujemy Rodzicom.

Życzymy uczniom klasy pierwszej, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana radosna chwila.

Agnieszka Finfando

Pasowanie

Utworzono dnia 28.10.2023, 20:18

Nasza Placówka